Egy férfi, aki 100 napig hordozta magában a titán szívét, különleges utazásra indult. Ez a kivételes élmény nem csupán fizikai változást hozott számára, hanem mélyen megváltoztatta a gondolkodását is. A titán szíve, amely a legmodernebb orvosi technológia


Egy ausztrál férfi 100 napon át élt egy mesterséges titánszívvel, miközben donorszervre várt, ezzel új rekordot állítva fel. Korábban sosem volt példa arra, hogy ez a technológia ilyen hosszú ideig fenntartotta volna valaki életét - számolt be róla a CNN.

Egy 40 éves férfi 2024 novemberében, egy sydney-i kórház falai között élete új fejezetébe lépett, amikor megkapta a műszívét. Igen, ő lett az első ember a világon, aki idén februárban elhagyhatta a kórházat ezzel az innovatív szervvel a testében. A titánszív rendkívül jól teljesített, komplikációk nélkül működött, mígnem márciusban végre rátaláltak az ideális donorszervre, amely új reményt hozott számára.

A névtelenség védelme érdekében a St. Vincent Kórház, a Monash Egyetem, valamint az amerikai-ausztrál BiVACOR nevű cég közösen nyilatkozott arról, hogy a súlyos szívelégtelenséggel küzdő férfi állapota stabil, és már elkezdte a felépülést.

Az egyelőre tesztelési fázisban lévő, általános használatra még nem engedélyezett műszív új reményeket kínálhat azoknak, akik szívelégtelenséggel küzdenek. Daniel Timms, az ausztrál biomérnök és a projekt alapítója, akinek édesapja szívbetegség következtében távozott, úgy véli, hogy a hosszú évek kitartó munkájának végre megérkezett az ideje, hogy láthatóvá váljanak az eredmények.

A BiVACOR csapata szívből köszöni a páciensnek és családjának, hogy bizalmat helyeztek a mesterséges szívünkbe. Az ő bátorságuk inspiráló példát állít fel, amely segíti majd sok más beteg útját abban, hogy hozzáférjenek ehhez az életmentő innovációnak számító technológiához.

A BiVACOR Total Artificial Heart (TAH) nevű innovatív eszköz különlegessége, hogy mindössze egyetlen mozgó komponenssel bír: egy lebegő rotort, amelyet mágnesek stabilizálnak. Ez a műszív titánból készült, és mentes a hagyományos szelepektől vagy mechanikus elemeketől, amelyek idővel elhasználódhatnának. A készülék feladata, hogy hatékonyan pumpálja a vért a testbe és a tüdőbe, így utánozva a szív két kamrájának működését.

A műszív korábban már az Egyesült Államokban is alávetették tesztelésnek, amikor öt beteg részesült ebben az innovatív kezelésben az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) keretein belül. Ekkor a berendezés szintén jól teljesített, de a páciensek számára nyújtott támogatás időtartama rövidebb volt.

Related posts