A kormány is támogatja azt a filmklubot, amelyhez csatlakozott a Szuverenitásvédelmi Hivatal.


Közleményben reagált a KineDok nevű filmklub arra, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal egy májusi jelentésében "nyomásgyakorló szervezetnek" nevezte őket, megemlítve a Fanni kertje című, transznemű tinédzserről szóló film vetítését - írja a 24.hu.

A május 13-án közzétett jelentés, amely az uniós támogatásokról és a politikai befolyásolásra irányuló szervezetek tevékenységeiről szól, rávilágít arra, hogy a KineDok programot koordináló Anthropolis Antropológiai Közhasznú Egyesület jelentős, százezer eurós forrást kapott az Európai Uniótól, amely lehetővé teszi számukra filmklubok szervezését. A dokumentumban, miután szóba kerül Fanni kertje, a hivatal ugyan nem húz egyértelmű párhuzamot, de azonnal megemlíti, hogy a projekt célkitűzései között szerepel a fiatalok iskolai érzékenyítése is.

A KineDok szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentésében több pontatlanság is van, például az, hogy iskolákban a Fanni kertjét nem vetítették. Írtak arról is - ami a jelentésből kimaradt -, hogy az uniós támogatásokon túl a projektet a kezdetek óta támogatja a Nemzeti Kulturális Alap és a Miniszterelnökség is.

A hajléktalanság és a transzneműség kérdéseit körüljáró dokumentumfilmet a Jeti Moziban is bemutattuk. "Milliárdokat költ az állam arra, hogy egyre kevesebb toleranciát mutassunk egymás iránt, miközben a társadalom legmélyén váratlanul felbukkan a szeretet és az elfogadás" - fogalmazott a rendező a 444-nek adott interjújában. Beszélgetésünk során arról is szót ejtettünk, milyen kihívásokkal szembesült a film elkészítése során Magyarországon, kik támogatták a projektet, és milyen etikai dilemmák merültek fel a munka során.

Related posts