Az Oszakai Világkiállításon debütált az Új Nemzeti Galéria, amely lenyűgöző művészeti alkotásokat és innovatív kiállítási koncepciókat vonultat fel.

A projekt sajtóközleménye szerint az esemény nem csupán a Liget Budapest Projekt keretében megvalósuló épületterveket mutatta be a közönségnek, hanem hangsúlyozta Budapest kulturális városfejlesztésének nemzetközi jelentőségét is. A közleményben olvasható, hogy "Európa legnagyobb kulturális beruházása, amelynek záróköve az Új Nemzeti Galéria lesz, mind szakmai körökben, mind a látogatók körében óriási népszerűségnek örvend."
A 2025-ös Oszakai Világkiállítás egyik szenzációjaként a japán sztárépítészek, Kazuyo Sejima és Ryue Nishizawa, a Pritzker-díjas SANAA iroda alapítói bemutatták az Új Nemzeti Galéria terveit. A közönség körében nagy sikert arattak a Liget Budapest Projekt legújabb ékkövének tervei, az új múzeum megépítésével új korszakot nyílik a magyar főváros kulturális életében.
A Liget Budapest Projekt meghívására érkezett Oszakába Kazuyo Sejima és Ryue Nishizawa, a kortárs építészet két kiemelkedő alakja. Minimalista, letisztult stílusuk, a fényekkel és transzparenciával való játékos bánásmódjuk, valamint az épületeik és környezetük közötti harmonikus kapcsolat megteremtésére való törekvésük világszerte ismertté tette őket. Olyan ikonikus épületeket jegyeznek, mint a Kanazawai 21. Századi Kortárs Művészeti Múzeum, a New York-i Új Kortárs Művészeti Múzeum, a svájci Rolex Learning Center Lausanne-ban, a Grace Farms közösségi központ Connecticutban, vagy a Louvre-Lens Múzeum Franciaországban.
A magyar és egyetemes képzőművészet kiemelkedő alkotásainak szentelt épület a XIX. század elejétől napjainkig teret ad e művészeti örökségnek. Az építésziroda által megálmodott létesítmény légies, modern formavilágával és a környező parkkal való szimbiózisával Budapest új építészeti ikonja lehet. A tervezés célja, hogy harmonikusan illeszkedjen a Városliget megújításának átfogó koncepciójába, amely a kulturális intézmények és a zöldfelületek összhangját kívánja megteremteni, gazdagítva ezzel a város kulturális életét.
Az oszakai esemény keretében Kazuyo Sejima és Ryue Nishizawa kiemelték:
Az Új Nemzeti Galéria épületének megtervezésekor azt szerettük volna elérni, hogy a majdani látogatók érezzék a természet, a művészet és az építészet különleges kapcsolatát. Nagyon izgalmas kihívásnak találtuk, hogy egy olyan kulturális intézmény új otthonát tervezhetjük meg, amely egyedülálló kulturális kincseket tartalmaz, miközben nyitott a természet és az emberek felé is.