Chicago városának önkormányzati épületei már teljes mértékben napelemekre támaszkodnak, ezzel is hozzájárulva a fenntartható fejlődéshez és a környezetvédelemhez.

Chicago városa január 1-től minden önkormányzati épületében megújuló energiaforrásokat alkalmaz, ami körülbelül 700 ezer megawattóra elektromos energiát jelent. Ez a lépés nemcsak környezetvédelmi szempontból jelentős, hanem a város fenntarthatósági céljainak elérésében is fontos szerepet játszik.
A város területén 98 tűzoltóállomás, két nemzetközi repülőtér, valamint két hatalmas vízmű található. Ezek működését egy új, óriási napenergiát hasznosító farm támogatja, amely lehetővé teszi, hogy a település jelentősen csökkentse ökológiai lábnyomát. Ez a környezettudatos lépés olyan hatással bír, mintha 62 ezer autót távolítottak volna el a közlekedésből.
A metropolisz nem tegnap kezdte az átállást, majdnem egy évtizede, 2017 óta dolgoznak már rajta tudatosan. A Constellation nevű áramcéggel 2022-ben kötöttek szerződést arról, hogy a cég a Swift Current Energytól fogja venni az áramot 2025-től. A Swift ezzel a 422 millió dolláros szerződéssel kezdett el felépíteni egy 593 megawattos, 15 millió négyzetméteres, 1500 hektáros napkollektor-farmot. A farm ereje elég lenne ahhoz, hogy 100 ezer lakóházat lásson el árammal.
A város energiaellátásának felét a helyi farm biztosítja, ami elégséges a középületek 70%-ának működtetéséhez. A fennmaradó 30%-ot a város megújulóenergia-kreditekkel fedezi. A városvezetés szándékosan választotta ezt a megoldást, mivel úgy vélik, hogy ezzel ösztönözni tudják a helyi vállalkozásokat, hogy befektessenek megújulóenergia-fejlesztésekbe. A céljuk, hogy a jövőben a kreditek helyett közvetlenül vásárolhassák meg az energiát a helyi projektekből. Chicago hosszútávú terve az, hogy teljes mértékben megszüntesse a megújulóenergia-kreditek vásárlását.
Az Egyesült Államok területén több mint 700 város folytat hasonló párbeszédet, és 2015 óta számos város kötött ilyen jellegű megállapodásokat. Ezek közül Houston szerződése a legátfogóbb, felülmúlva Chicagóét. (Mother Jones)