Ember Márk a filmiparról: Sokan hajlamosak politikai keretek közé szorítani ezt a témát.

A 44. Magyar Filmszemlén a Blikk munkatársai a filmszakma polarizált helyzetéről faggatták a rendezvényen részt vevő szakembereket. Kérdéseikre válaszolt Pataki Ágnes producer, valamint a színészek, Ember Márk és Nagy Ervin, továbbá a rendező duó, Szimler Bálint és Herendi Gábor is.
Az igazi érték abban rejlik, hogy együtt vagyunk, ez egy különleges alkalom a filmes szakemberek számára, ahol lehetőség nyílik a beszélgetésre, a közösségi élményre, és ez az összetartozás érzése rendkívül fontos volt számunkra, hiszen nagyon sokáig hiányzott.
Szimler, a Fekete pont fesztivál rendezője, a tizenhárom év után újjáéledt esemény jelentőségét így foglalta össze: a cél nem csupán egy függetlenfilmes rendezvény létrehozása volt, amely tovább növeli a szakadékot az állami támogatásból készült alkotások és a független filmek között. Kovács Gábor, a Filmszemle egyik alapítója, korábban kifejtette, hogy a szándék az volt, hogy ezeket az árkokat betemessék. Érdekes módon, míg számos, a Nemzeti Filmintézet (NFI) által támogatott film került jelölésre, feltűnő volt, hogy a nagy költségvetésű produkciók, mint például a Most vagy soha!, hiányoztak a rendezvényről.
Ember Márk, aki a Futni mentem és a Hogyan tudnék élni nélküled?-ben is szerepel elmondta, nem tartja jó ötletnek a filmszakma átpolitizálását.
Látom, hogy sokan szeretnék politikai térbe keverni ezt a kérdést, de aminek jobban örülök, hogy a nézőkről ez viszont lepattan. A nézőt nem érdekli, az, hogy milyen pénzből készült az, ami neki örömet okoz. Az, aki szeretné átpolitizálni ezt a kérdést, annak valóban érdekes beszélgetnivaló, hogy az egyikben van állami támogatás, a másikban meg nincs. Egyrészt nekem színészként valójában nem is kéne tudnom, hogy az a produkció, amiben én vagyok, honnan meg miként szerezte a pénzt, most egy olyan időszakot élünk, amikor ez egy érdekes kérdés, és erről lehet nagyokat polemizálni
- nyilatkozta.
Szimler kicsit más véleményen volt, leszögezte: nem tudja elképzelni, hogy állami megrendelést elfogadjon.
A legérdekesebb ebben a rendszerben számomra az, hogy azok az emberek, akik működtetik, elhiszik-e azt, amit mondanak. Két dilemma van: vagy az van, hogy annyira hülyék, hogy elhiszik, amit mondanak, vagy annyira gerinctelenek, hogy tudják, mit kell mondani
- fűzte hozzá.
Herendi, akivel nemrégiben lapunk interjút készített, nem tartja lenézőnek azokat, akik az NFI támogatását választják, még akkor sem, ha ő maga nem részesült ilyen támogatásban. Érdekes módon azonban egyetlen elismerő gesztus sem érkezett felé a "másik oldalról", annak ellenére, hogy a Futni mentem című projektje jelentős sikereket ért el.
A résztvevők véleményét kérték ki az újonnan megnyílt fóti stúdiókomplexummal kapcsolatban, amelynek megvalósítása 42 milliárd forintba került. Az átadóünnepségen Orbán Viktor megjegyezte, hogy "az a filmes is jól jár, aki nem ránk szavaz." Nagy Ervin ezzel összefüggésben kifejtette, hogy szerinte a projekt költségeinek felét a magyar filmszakmának kellett volna biztosítani, hozzátéve: "ez is egy kedvező irány, de elsődlegesen a magyar kultúra támogatása a legfontosabb, utána jöhet a szervizmunka."
Pataki, a Filmszemle egyik lelkes szervezője abban bízik, hogy a rendezvény valóban segíthet áthidalni a már említett szakadékokat: "Ezek a filmek már bizonyították értéküket, és ha a pénzosztók is észreveszik, milyen kiváló alkotások születtek minimális költségvetésből, főként szakmai összefogás révén, talán megnyílnak a lehetőségek, és ezek a tehetséges alkotók a jövőben támogatásban részesülnek."