Képzeld el, milyen lett volna, ha Superman Sztálin mellett állt volna harcba! Egy alternatív világban, ahol a hősök és a történelmi személyiségek különös szövetségeket kötnek, a Krypton fia a Szovjetunió oldalán küzdene a második világháború forgatagában.


Mi lett volna, ha Superman, az idegen világból származó entitás más időpontban, ezáltal a Föld egy másik pontján érkezett volna bolygónkra? Mi lett volna, ha a földönkívüli kisfiú, Kal-El, a kommunizmusban anyatejként szívja magába a vörös eszméket? És mi lett volna, ha erejével visszaélve a felnőtt Superman új világrendet alakít ki, ebben pedig egyedül Lex Luthor, Amerika későbbi elnöke tudná megakadályozni?

A "Mi lett volna, ha?" kérdéskör mára már szinte iparággá fejlődött, amelyben a Marvel univerzumba betörő zombik éppúgy helyet kaptak, mint ahogy az Aliens filmben Burke sikerült elérnie, hogy a xenomorfok eljussanak a Földre. Mark Millar, a Ha/Ver és a Kingsman alkotója, valamint számos tehetséges rajzoló a Vörös hős című Superman-kötettel merész lépésre szánta el magát: egy alternatív, képregényes világot teremtettek, amelyben a múlt és a jövő új értelmet nyer. Ezzel nemcsak a képregény műfaját gazdagították, hanem megerősítették azt a régóta hangoztatott igazságot is, miszerint a nagy erő mindig nagy felelősséggel jár.

A keményfedeles kötet, amely a Gabo Kiadónál látott napvilágot, nem csupán az izgalmas alapötlete miatt érdemel figyelmet. A három füzetből álló történet mesterien bontakozik ki, elképesztően alaposan építi fel a karaktereit, valamint a köztük lévő ellentéteket. Törvényszerű, hogy amikor egy szuperképességekkel megáldott fiatal hirtelen a népvezér legszűkebb körébe kerül, akkor az olyanok, akik eddig a kiváltságosok táborát erősítették és önmagukat az egyedüli örökösöknek tekintették, természetesen neheztelni fognak.

Related posts