Fascináló időszak vár ránk az albérletpiacon!


Csatlakozz az Online Klasszis Klubhoz, ahol élőben találkozhatsz Győrffy Dórával! Fedezd fel az inspiráló beszélgetéseket és értékes tapasztalatokat egy különleges közösség részeként!

Csatlakozzon hozzánk, és ne habozzon kérdéseket feltenni a közgazdaságtan szakértőjének, aki egyetemi oktató is!

Júniusban az országos albérletpiacon átlagosan 1,3 százalékos drágulás következett be havi szinten, éves összevetésben pedig 7,3 százalékos volt az emelkedés. Budapesten májushoz viszonyítva 1,4 százalékkal nőttek a bérleti díjak, az egy évvel korábbinál pedig 7,3 százalékkal lettek magasabbak. Ez derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexéből.

Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője elmondta: "Új egyensúly kezd kialakulni a budapesti albérletpiacon, mert a kínálat egyre bőségesebb: tavaly július elején 8900, most pedig már 9600 hirdetésből válogathatnak a bérlők. A drágulás pedig éves összevetésben egyre lassabb, mert az éves szintű 6,7 százalékos budapesti lakbéremelkedés és az országos 7,3 százalékos drágulási tempó a legalacsonyabb érték az év első hat hónapjában.

A fővárosi ingatlanpiac élénk mozgását jól tükrözi, hogy a havi 1,4%-os albérletdrágulás mellett a pesti külső kerületek emelkedése még látványosabb volt, elérve az 1,7%-ot. Ezzel szemben a budai hegyvidéki kerületekben a lakbérek csupán 0,6%-kal emelkedtek, ezáltal ők képviselik a legalacsonyabb havi növekedést. Éves szinten a budapesti bérleti díjakra vonatkozóan a pesti külső kerületek drágulása szinte megduplázta a fővárosi átlagot, közel 12%-os emelkedést mutatva. Ez azt is jelzi, hogy az utóbbi időszakban a legnagyobb mértékű albérletdrágulás elsősorban a kedvezőbb árú városrészekben figyelhető meg.

Az ingatlan.com legfrissebb elemzése nemcsak a júniusi piaci mozgásokat tárgyalja, hanem betekintést nyújt a július eleji árakba is. Budapesten a II. kerület emelkedik ki a legmagasabb bérleti díjakkal, ahol az átlagos lakbér meghaladja a 353 ezer forintot. Ezt követi az V. kerület, melynek átlagos ára 350 ezer forint. A harmadik helyezett a I., VI. és XII. kerület, mindhárman 300 ezer forintos bérleti díjjal osztoznak a dobogón. A legnagyobb kínálattal bíró XIII. és XI. kerületekben az átlagos lakbér 270 ezer és 280 ezer forint között mozog. A főváros legolcsóbb városrészei közé tartozik a XVIII., XXI. és XXIII. kerület, ahol az átlagos bérleti díj 160-200 ezer forint között alakul, bár itt a kínálat viszonylag korlátozott.

Related posts