Sokan nem is sejtik, honnan indult hódító útjára a farmernadrág, ami ma már szinte mindenki ruhatárának alapdarabja. Melyik ország adta életet ennek a stílusos és praktikus viseletnek?

A farmernadrágról nyilván Amerika jut először eszünkbe, pedig két férfihez is kötődik születése, és mindkettő még "friss" európai bevándorló volt a lehetőségek hazájában.
A San Franciscó-i üzletember, Levi Strauss, már meglévő szárazáru-nagykereskedését kiegészítette ruházati termékekkel, hogy megfeleljen a nyugati államokba áramló aranybányászok és telepesek igényeinek. így teremtve meg a lehetőséget, hogy az újonnan érkezett kalandorok és településépítők megfelelő öltözethez jussanak.
Strauss éppen arra kereste a megoldást, hogy a munkaruha kellően strapabíró legyen, amikor a neki szabóként már régóta dolgozó Jacob Davis izgalmasan hangzó ötlettel állt elő. A ruhakészítő arról számolt be az üzletembernek, hogy a legkritikusabb és leginkább igénybe vett helyeken fémszegecsekkel erősítené meg az amúgy is ellenálló textíliából készülő nadrágjait, és zsebekkel még vastagabbá és praktikusabbá is tenné azokat.
Jacob Davisnek a szabadalom megfizetésére nem volt megfelelő tőkéje, így win-win alapon a két férfi társult, és 1873. május 20-án megkapta a szabadalmat
A kék farmer, amely ma már elengedhetetlen része a mindennapi öltözködésnek, valódi stílusikonként hódít.
Levi Strauss a Bajorországi Buttenheimben született, és csak 18 évesen hagyta el Németországot, hogy édesanyjával és testvérével új, választott hazájukba, az Amerikai Egyesült Államokba hajózzanak. Jacob Davis Rigában született, és hazájában, Lettországban is nevelkedett. A farmernadrág feltalálójaként ismert Davis is csak fiatalon emigrált az Ígéret Földjére, mely be is váltotta mindkettejük számára a hozzá fűzött reményeket.