Lipők Sándor: A települések kétharmada a szolidaritási hozzájárulás kedvezményezettje A szolidaritási hozzájárulás keretein belül a települések kétharmada jelentős előnyökhöz jutott, amelyek hozzájárulnak a helyi közösségek fejlődéséhez és jólétéhez. Ez


"A Kisvárosok Szövetsége elnökeként arra figyelmeztetett Lipők Sándor egy videóban, hogy a települések kétharmada a szolidaritási hozzájárulás kedvezményezettje."

Magyarországon az önkormányzatok között jelentős jövedelmi eltérések figyelhetők meg. Kemecse polgármestere hangsúlyozza, hogy a települések saját bevételeit leginkább az iparűzési adó nagysága befolyásolja. Azóta, hogy bevezették a szolidaritási hozzájárulást, az önkormányzatok lehetőséget kaptak arra, hogy bevételeiket egymás között megoszthassák, ezzel is segítve a gyengébb helyzetű települések fejlődését.

A tehetősebb önkormányzatok 2324 település fejlődését támogatják, különösen ott, ahol a gazdasági lehetőségek szűkösek vagy gyenge lábakon állnak. Ha valaki megpróbálná ezt a rendszert megbontani, azzal a kisebb és nagyobb, valamint az erősebb és gyengébb települések közötti feszültséget növelné, egymás ellen uszítva őket.

A politikus szerint a jómódú településeken nagyon sok olyan magyar dolgozik, aki nem ott él, hanem a nehezebb sorsú települések valamelyikén. "Szolidaritási hozzájárulás nélkül több mint két és fél millió honfitársunk mindennapi élete lenne nehezebb. Példának okán ellehetetlenülne az óvodák és a bölcsődék fenntartása."

Ahogy azt korábban említettük, a Magyar Közlöny február 11-i számában publikálták azt a rendeletet, amelyben részletezik a települések szolidaritási hozzájárulásának összegét. A dokumentumban összesen 855 település szerepel. Budapest esetében a befizetendő összeg 89 milliárd forint, ám valószínű, hogy ezt a város nem fogja tudni teljesíteni.

A Magyar Közlöny felsorolásából kiderül, hogy Magyarország legnagyobb települései sok milliárd forintot kötelesek megfizetni. Ezek az összegek a teljesség igénye nélkül:

Related posts