Magyar Péter: "Friss produkcióhoz friss arc dukál."
A Tisza vezetői úgy vélik, hogy ez a küzdelem a fény és a sötétség között új dimenziókat öltött az elmúlt évben, mindkét oldal ereje felerősödött. Az első pártkongresszus zárásaként a pártelnök beszéde hangzik el, amely összegzi a történéseket és a jövőbeli irányvonalakat.
A Tisza Párt első kongresszusát Magyar Péter záróbeszéde fényezte, miközben a pártelnök új szakpolitikusok bemutatását ígérte a jövőre nézve. A rendezvényt Kulcsár Krisztián, a MOB korábbi elnöke nyitotta meg, aki éles kritikát fogalmazott meg a versenysportban tapasztalható korrupciós jelenségekkel kapcsolatban. Ezt követően Ruszin-Szendi Romulusz, az ellenzéki párt talán legfigyelemreméltóbb tagja, szintén kemény szavakkal illette a Honvédség nehézségeit, egyértelműen hangsúlyozva a problémák súlyosságát. Bódis Krisztina, a Van Helyed Alapítvány komplex oktatási rendszerének megalkotója, szintén fontos témát hozott elő: a szegénység megszüntetését és az oktatási egyenlőtlenségek felszámolását sürgette, ezzel is kiemelve a társadalmi igazságosság szükségességét.
Az egész napos rendezvény csúcspontja kétségtelenül Magyar Péter megjelenése volt, akiről már korábban is hallhattunk: ő vezette a mezőgazdasággal kapcsolatos pódiumbeszélgetést. A párt friss vezetőjét, aki alig egy éve tűnt fel a politikai élet színpadán, úgy mutatták be, mint azt az embert, akivel valószínűleg minden résztvevőnek van közös szelfije. Kiemelték, hogy "nincs elrejtőzve magtárak mélyén", és hogy az utolsó évben több kézfogáson vett részt, mint sokan egész életük során. A több mint 1200 fős közönség – aktivisták, "sziget" tagok és segítők – lelkesen, tapsolva és felállva üdvözölték a vezetőjüket.
Az elmúlt egy év története a fény és a sötétség küzdelme volt, és látjuk, hogy mindkettő erősödött
- állította Magyar, aki a mozgalma jelenlegi helyzetét egy fenséges csúcsra való felkapaszkodásként jellemezte. Megszületett a civil bátorság, és sokan úgy vélik, hogy "megérkezett életük nagy kihívása". Az állam működése megbicsaklott, és ennek felelőse Orbán Viktor.
Orbán egy erősebb kihívóval néz szembe, amely nem más, mint a magyar nép - fogalmazott Magyar, ezzel nagy tetszést aratva. Kiemelte, hogy nem osztogatunk posztokat, és nem tervezzük árnyékkormány felállítását, majd a közelmúltban készült Partizán-interjújára hivatkozva hangsúlyozta, hogy nem feltétlenül ő lesz a következő miniszterelnök. Helyette a hazaszeretet láthatatlan szálaira irányította a figyelmet. Beszédében a magyar történelem fájdalmát érintette, megemlítve az 1849-es szabadságharc kudarcát, az 1920-as trianoni békediktátumot, a német és szovjet megszállást, valamint 1956-ot. Felidézte a nemzeti büszkeség klasszikus elemeit, hangsúlyozva, hogy mi voltunk „Európa védőbástyája”, és büszkék lehetünk feltalálóinkra és bátor államférfainkra. „A magyar ember szívesen adózik, ha tudja, hogy az jó célra megy” - tette hozzá. Kérdésként vetette fel: mit szólna a mai elithez Széchenyi, Márai, Bibó vagy Szabó Magda?
Magyar ezután az orbáni korrupcióról beszélt: most nem fekete Volgák, hanem szürke mikrobuszok járnak Orbán adószedőivel, hogy "legyen miből kifizetni Tiborcznak a 700 milliárdos irodaépületeket." Fillérre pontosan megnevezett néhány példát arra, mekkora szolidaritási adót követel a kormány kistelepülésektől.
Peking, Washington és Moszkva irányából várja a válaszokat a fáradt, megöregedett Orbán, aki már régóta keresi a kiutat.
„Új műsorhoz új férfi kell” – jelentette ki Magyar, aki megerősítette, hogy a Tisza létezése óta Magyarország egy jobb hellyé vált. E szavait hatalmas taps kísérte. Emlékeztetett arra is, hogy nemrég ajándékokat osztottak a gyerekeknek, élelmet a rászorulóknak, és tűzifát a vidéki lakosoknak. „A Tisza immár nem csupán Magyar Péter szimbóluma; ez egy ernyő, amely alatt minden magyar közösségre rátalálhat.”
Magyar Péter nem fukarkodott a jelzőkkel, amikor a Fidesz politikai elitjéről beszélt. Orbánt új Haynaunak titulálta, aki minden erejével azon van, hogy családja "a világ leggazdagabb családja legyen a mi pénzünkből." A politikai játszmákban ismert figurák nevét is említette, akikről azt állította, hogy közvetlenül a fideszes hatalom támogatói: Benkő Szilárd, Szijjártó külügyminiszter kabinetfőnöke és futsalos csapattársa, Keszthelyi Erik, a Mészáros-féle bizalmi kör tagja; Kis-Szölgyémi Ferenc, az "Orbán-rendszer takarítója"; Balázs Attila, gyergyói NER-huszár; Vörös József, Mészáros ügyvédje; és Kertész Balázs, Rogán bizalmasa. "Tudjuk, kik vagytok, tudjuk, mit tettetek, és nem felejtünk" – hangoztatta. Péter ígéretet tett arra, hogy a Tisza-kormány alatt a bíróságok végre a feladatuknak megfelelően működnek majd, és a börtönférőhelyek számát is növelni fogják. "Elindítjuk az Út A Börtönbe Programot. Mindent megteszünk az ellopott nemzeti vagyon visszaszerzéséért" – zárta szavait.