Matolcsy Ádám Budapesten bukkant fel, ahol a Felix előtti térségnél kapták lencsevégre.

Németh Dániel, a 444.hu fotósa lefényképezte Matolcsy Ádámot, Matolcsy György jegybankelnök fiát, amint a budai Felix Kitchen&Bar étteremből távozott Földvári Gábor üzletember társaságában
Földvári Gábor és Matolcsy Ádám kapcsolata a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett NAP Nyrt. napenergiás vállalat köré épül. Földvári Gábor nemcsak az alapítója, hanem az igazgatóság tagja is a cégnek, míg Matolcsy Ádám egyik részvényesként van jelen a társaságban. Földvári Gábort megkerestük, és a Telexnek elmondta, hogy természetesnek tartja, ha az igazgatósági tagok időnként konzultálnak a nagyobb részvényesekkel. Hozzátette, hogy ha valóban titkos megbeszélésre készültek volna, valószínűleg nem a Felix éttermet választják helyszínül.
Az MNB-ügy kulcsszereplőjének tekintett Matolcsy Ádám a Telexnek adott válaszaiban megjegyezte, hogy már négy éve nem él állandó jelleggel Magyarországon. Ugyanakkor rendszeres látogatásokat tesz haza, és biztos benne, hogy ha visszatérne, nem lenne oka félni a letartóztatástól, mivel nem tett semmi olyat, ami erre indokolttá tenné. A kérdésünkre, hogy hol él jelenleg, nem kívánta megosztani a részleteket.
A Felix korábban is gyakori találkozóhelye volt Matolcsy Ádám társaságának, többek között Somlai Bálintnak, Száraz Istvánnak, illetve Pintér Máténak, utóbbi az étterem üzemeltetője.
A sokféle üzletben aktív, ingatlanokkal, napenergiával, könyvritkaságokkal is foglalkozó Földvári Gábor egykoron a Bookline-ban is meghatározó tulajdonos volt, ismert numizmatikus, aki a legtöbbet alighanem a letelepedési kötvények értékesítésében végzett ügynöki feladatai miatt szerepelt a sajtóban, 8 éve az Index hasábjain erről részletes interjút is adott.
Matolcsy Ádám annak az MNB-ügynek az egyik fontos szereplője, amiről az elmúlt napokban rengeteget írtunk, és amelyben Matolcsy Ádám maga is válaszolt a kérdéseinkre. Mint ismeretes, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) március közepén három olyan, összesen több mint hatszáz oldalas jelentést publikált, ami többé-kevésbé a jegybankhoz köthető: a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány (PADME) gazdálkodásáról; a Neumann János Egyetemért Alapítvány befektetéseiről; illetve magának az MNB-nek a működési szabályszerűségéről, köztük a székházfelújítás költségéről.
Az első jelentés, amely a PADME gazdálkodásával foglalkozik, különösen figyelemre méltó volt, még akkor is, ha - ahogyan azt a Telex műsorában gyakran hangsúlyozzák - a független sajtónak köszönhetően már évek óta tudható, hogy az MNB-alapítvány pénzügyei körüli helyzet nem mentes a problémáktól.
Két nappal a hivatalos jelentés közzététele előtt, március 17-én a Direkt36 értesült a számvevőszék jelentéstervezetének tartalmáról, amely súlyos hiányosságokat és jelentős veszteségeket okozó döntéseket tárt fel a jegybank több százmilliárd forintot kezelő alapítványi vagyonának ügyvitelével kapcsolatban. A részletekről ebben a cikkünkben olvashat, míg az MNB-ügy legfrissebb fejleményeit itt követhetik nyomon.