Simicskó István hangsúlyozza, hogy elengedhetetlen a hazaszeretet ápolása és megélése. E szellemben kell formálnunk jövőnket, hiszen a nemzeti összetartozás és a közös értékek védelme mindannyiunk felelőssége. A hazához való hűség nem csupán szavakban, ha

Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője, a rendezvény keretein belül kifejtette, hogy 2017-ben a Honvédelmi Sportszövetség létrehozásának fő célja az volt, hogy minden magyar fiatalban mély nyomot hagyjunk a hazaszeretet fontosságáról. "Az örök érvényű törvény, miszerint szeretem a hazámat, és ha szeretjük a hazánkat, akkor meg is védelmezzük," hangsúlyozta. Szavai szerint a kadétképzés is ezt a szellemiséget tükrözi.
Simicskó István kifejtette, hogy jelenleg öt különböző helyszínen üzemelnek Honvédelmi Sportközpontok Magyarország területén. A célkitűzésük pedig az, hogy minden vármegyében létrejöjjön egy ilyen központ, ezzel is népszerűsítve a honvédelem és a sport iránti elköteleződést.
A verseny névadója, Szemere Miklós, egy jelentős alakja volt a magyar történelemnek, akiről a következőket tudhatjuk: az országgyűlési képviselő az 1900-as évek elején, saját anyagi forrásait felhasználva, megvalósította Pestszentlőrincen, akkor még Pusztaszentlőrincen, az első lövőház építését. Kiemelte, hogy Szemere Miklós célja e lépéssel az volt, hogy a magyar fiatalok számára lehetőséget biztosítson a hazájuk védelmének elsajátítására, így hozzájárulva a nemzet jövőjének formálásához.
Simicskó István a kadétképzésről szólva elmondta, jelenleg több mint 160 középiskolával van szerződése a Magyar Honvédségnek és több mint 12 ezer kadét tanul az intézményekben, vagyis egyre bővül az oktatás ezen területe. Hangsúlyozta: a program sikeres, a kadétképzésben résztevők közül minden második fiatal a katonai hivatást választja.
Az eredmények azt igazolják, van értelme ezzel foglalkozni, megszólítani a fiatalokat ilyen típusú speciális képzésekkel, hiszen ezen keresztül nő védelmi képességük, kompetenciájuk, túlélési képességük - emelte ki. Hozzátette: ez azért fontos, mert "egyszer át kell adni a zászlót" a fiataloknak, és bíznak abban, hogy a fiatalok "felelősségteljesen fogják megélni életüket és a közösség javára fognak tenni és szolgálni".
Balla Mihály (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, a Honvédelmi Sportközpontok olyan központokká váltak, ahol a kadétok lehetőséget kapnak a gyakorlásra, edzésre és arra, hogy időről időre megmérettessék magukat. Hozzátette: bíznak abban, hogy a kadétok később a katonai vagy a rendvédelmi pályán helyezkednek el. Mint mondta, ez azért fontos Magyarország védelme érdekében, mert minél képzettebbek a katonák, annál erősebb a hadsereg és annál jobban tudja őrizni a békét.
Simicskó István a rendezvény keretein belül ünnepélyesen átadta a Szemere Miklós Alapítványnak a hazafias és honvédelmi nevelés terén végzett kiemelkedő munkájának elismeréseként odaítélt Szemere Miklós díjat. Az idei évben a kitüntetést Czibulya Márk, a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum Mikszáth Kálmán Technikum és Szakképző Iskola lelkes oktatója vehette át.
A Honvédelmi Sportszövetség és a Szemere Miklós Alapítvány közös rendezvényén a Mikszáth Kálmán Technikum és a Szent Györgyi Albert Technikum kadétjai izgalmas verseny keretében mérhették össze tudásukat. A fiatalok háromfős csapatokban indultak, és három különböző lövészeti versenyszámban próbálták ki a tehetségüket és ügyességüket.