Csendes és alattomos módon, tömegesen bocsátják el a munkavállalókat a Posta állományából – értesültünk az Alfahir.hu-tól.


Kisebb csoportokban bocsájtják el az embereket, hogy elkerüljék a csoportos létszámleépítést.

A Magyar Postánál folyamatosan, szakaszosan zajlik a létszámleépítés, amelyről a 24.hu számolt be. A hír hitelesítését a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége (POFÉSZ) is megerősítette, így a dolgozók körében egyre inkább érzékelhető a változás.

A portál úgy tudja, tavaly november óta "programozott" létszámleépítés zajlik.

A folyamat részeként a vállalat területenként apróbb lépésekben, csupán néhány munkatárs elbocsátásával csökkenti a létszámot, így elkerülve a csoportos leépítés kellemetlen következményeit. Összességében azonban jelentős számú dolgozó távozik a cégtől.

A cikk szerint meghatároztak célszámokat is arra vonatkozóan, hogy hány embert kell elküldeni. A portál információi szerint "premizált" módon zajlik a leépítés, vagyis az elküldött dolgozók fizetésének egy részével emelik a megmaradt kollégáik fizetését, miután az elbocsátott dolgozók munkaterhét szétosztják.

Az elbocsátások azzal vannak összefüggésben, hogy tavaly augusztus óta sok kistelepülésen bezárták a postákat, a feladatokat ezután postapartneri szolgáltatóhelyekkel látják majd el.

Pfeifer Tamás, a POFÉSZ alelnöke szerint viszont az elbocsátások nemcsak azokat érintik, akik ezekben a bezárt postákban dolgoztak, és nem tudják őket elhelyezni máshol, hanem azoknál az egységeknél is, ahol a bezárásra ítélt posták irányítását végezték. Így csoport- és osztályvezetők, HR-munkatársak, bérszámfejtők és informatikusok is elvesztették az állásukat.

A Magyar Posta a 24.hu érdeklődésére kifejtette, hogy 2025 elejéig nem terveznek elbocsátásokat. Az interjú, amelyet Balczó Barnabás elnök-vezérigazgató tavaly decemberben a Világgazdaságban adott, szintén említést nyert a portál válaszában. A cégvezető, aki január végén távozik a pozíciójából, elmondta, hogy az elmúlt két év során 4000 munkatárs létszámának csökkentése lehetőséget teremtett a munkakörülmények javítására és a bérek emelésére.

Dudás Róbert, a párt országgyűlési képviselője már 2021-ben figyelmeztetett arra, hogy az "átszervezések" mögött valójában több ezer postabezárás állhat.

Akkor a Magyar Posta "álhírnek" nevezte a politikus figyelmeztetését, ám tavaly nyáron beismerték: hogy több mint 2300 településen zárt be a postahivatal az elmúlt években.

"Ellátás nélkül maradnak az emberek, akik egyébként azon az adott településen élik az életüket, idősek, helyhez kötöttek, meg így is élték mindig az életüket, és ahhoz vannak szokva, hogy működik posta a településükön"

- így nyilatkozott Dudás Róbert.

Az ellenzéki politikus felhívta a figyelmet arra is, hogy...

Related posts