Szuverenitásvédelmi Hivatal: A Soros-hálózat dominálja a brüsszeli intézményrendszert | Demokrata A Szuverenitásvédelmi Hivatal legfrissebb jelentése szerint a Soros-hálózat jelentős befolyással bír a brüsszeli döntéshozatalra. A hivatal aggasztónak tart


A legfrissebb elemzések szerint az Európai Bizottság Polgárok, egyenlőség, jogok és értékek programja (CERV) kapcsán felmerült, hogy a Soros-hálózat brüsszeli finanszírozása is terítékre került. A hivatalos jelentésből kiderül, hogy az Európai Bizottság az amerikai befolyásszerző csoportok számára az utóbbi években lehetőséget biztosított arra, hogy közvetlenül Brüsszelből jussanak forrásokhoz. A civil szektor számára elkülönített uniós támogatások elnyerése érdekében a CERV program pályázati keretrendszerét jelentős mértékben átalakították, figyelembe véve a Soros-hálózat érdekeit. Ennek következtében a CERV programot lényegében a politikai nyomásgyakorlás finanszírozására használják - áll a közleményben.

"Az Európai Bizottság 2021-ben indította el a CERV programot, melynek keretein belül civil szervezetek közvetlenül pályázhattak támogatásokra - emlékeztettek, hozzáfűzve, hogy a jelentés szerint a program forrásait a Soros-hálózat saját céljaira kívánta fordítani. Ennek érdekében Soros György és szervezetei komoly lobbitevékenységet végeztek Brüsszelben, és elérték, hogy a források döntő többségét ők használhassák fel"

- fűzték hozzá.

A vizsgálat eredményei rávilágítanak arra, hogy Magyarországon a program forrásaiból származó pénzek jelentős hányada nem a helyi civilekhez jut el, hanem a Soros-hálózathoz kapcsolódó politikai lobbiszervezetekhez. A megállapítás szerint a teljes összeg háromnegyede ezekhez a szervezetekhez kerül, miközben ők csupán az összes érintett szervezet negyedét alkotják. A Szuverenitásvédelmi Hivatal nyilatkozata alapján ezekről a szervezetekről egy listát is közzétettek saját weboldalukon.

A támogatás formájában az elmúlt két évben megszerzett közel 5 milliárd forintból a politikai nyomásgyakorló szervezetek megpróbálták a megrendelő érdekeinek megfelelően tematizálni a nyilvánosságot, szakértői véleményeknek álcázott dezinformációt terjesztettek, valamint a Bizottság által renitensnek kikiáltott országgal szemben nemzetközi nyomásgyakorlást folytattak - írták, hozzáfűzve, hogy ennek Magyarország szempontjából az eddigi legsúlyosabb következménye, hogy a jelenlegi uniós költségvetési ciklusban a hazánkat megillető közel 22 milliárd eurós keretnek mostanáig csak a töredékéhez jutott hozzá.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal legfrissebb közleménye szerint a magyar adófizetők jelenleg teljesen kiszolgáltatott helyzetben vannak, hiszen nincs lehetőségük befolyásolni, hogy a közpénzeket mire költik el. Ez a helyzet nem csupán a magyar állampolgárok számára káros, hanem sérti a tagállamok szuverenitását is, és ellentétes az európai közösség érdekeivel.

Related posts