Takács Péter: A kormány elkötelezett az egészségügyi infrastruktúra modernizálása iránt.

A kormány határozottan elkötelezte magát az egészségügyi infrastruktúra fejlesztése mellett, azonban a Brüsszel és a Tisza párt közötti „sunyi alku” akadályozza és lassítja a kivitelezési folyamatokat - hangsúlyozta Takács Péter, az egészségügyért felelős államtitkár szerdán, a miskolci Velkey László Gyermekegészségügyi Központ (GYEK) előtt tartott sajtótájékoztatón.
A kormány folyamatosan biztosítja a nemzeti forrásokat az egészségügyi intézmények, kórházak, rendelők és mentőállomások modernizálására – mondta. Ezen felül megemlítette, hogy a miskolci GYEK jelentős műszaki és energetikai korszerűsítése valósult meg, amelyhez négymilliárd forint hazai forrást biztosítottak.
Takács Péter kifejtette, hogy...
Kiemelte, hogy ez a támogatás a magyar állampolgárok, a betegek és a kórházak számára van fenntartva, ám sajnálatos módon politikai indokok miatt ezek a források elérhetetlenné váltak.
Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője nemrégiben kifejezte örömét amiatt, hogy ötven magyar kórház felújítását sikerült megakadályozni. Véleménye szerint ez a helyzet kedvezőtlen hatással van a magyar emberek életminőségére, ami paradox módon a Tisza Párt számára kedvező fejlemény.
Takács Péter úgy fogalmazott: "joggal háborít fel minden jóérzésű magyar embert, hogy ha valaki a saját nemzete ellen dolgozik". Szerinte "ez régi hagyomány" a baloldalon és politikai ellenfeleik Dobrev Klárától és a momentumos Cseh Katalinéktól vették át a stafétát.
Kiemelte, hogy "jelenleg Magyar Péter a helytartó neve, de a háttérben álló megrendelő, a gazda személye változatlan marad." Szavai szerint egy megállapodás született az ellenzék frissen kinevezett vezetője és a brüsszeli elit között, amelynek célja, hogy minden lehetséges módon támogassák az új vezető hatalomra jutását.
Az államtitkár véleménye szerint Brüsszel reményei abból fakadnak, hogy egy nemzeti szuverenista kormány soha nem lenne hajlandó olyan lépéseket tenni, amelyeket "majd az ő megbízottjuk, Magyar Péter, minden ellenállás nélkül végrehajt".
Ilyen intézkedésként említette az államtitkár Ukrajna gyorsított eljárással történő EU-csatlakozását, a gyermekvédelmi törvény megszüntetését, valamint a rezsivédelem és tizenharmadik havi nyugdíj felszámolását.
Határozottan kijelentette, hogy bár a brüsszeli politika már évek óta kritizálja ezeket a kérdéseket, a kormány nem hajlandó engedni, és kitartóan fog ellenállni. Hangsúlyozta, hogy a magyar kormány elkötelezett az egészségügyi infrastruktúra fejlesztése iránt, és folyamatosan jelentős összegeket fektet az egészségügy fenntartásába.
Kifejtette, az orvosok béremelése évente 360 milliárd forintnyi költségvetési hatással bír, míg a szakdolgozói béremelés teljes költségvetési hatása az előző két évben 240 milliárd forint volt. Hozzátette, az Egészséges Budapest Programban a kormány mintegy 140 milliárd forintot fordított a fővárosi kórházakra és az agglomerációs egészségügyi intézményekre.
A kormány hangsúlyozta, hogy több ezer milliárd forintot invesztált a magyar egészségügy fejlesztésébe és a működési feltételek javításába. Kiemelte, hogy a Borsod-Abaúj-Zempléni gyermekek egészsége "nem lehet politikai játszmák színtere". Ennek érdekében a magyar kormány biztosította a miskolci Gyermek Egészségügyi Központ felújítását és a szükséges finanszírozás előteremtését.
Takács Péter a sajtótájékoztató végén úgy fogalmazott, "befogjuk nyújtani a számlát Brüsszelnek, ez a pénz a magyar embereknek, a magyar kórházaknak jár, mi pedig el fogjuk hozni". "Ezt üzenjük a brüsszeli kollégáknak és a magyarországi helytartóiknak is" - tette hozzá.
A sajtótájékoztatót követően Takács Péter bejárást tett a vármegyei kórházban, ahol Zsákai Zsolt, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, valamint Ormay Cecília, a Gyermekegészségügyi Központ megbízott vezető főorvosa kísérték.