Tiltólistára kerültek ezek a húsfélék: számos ország akár teljesen meg is tilthatja a forgalmazásukat - Agrárszektor

Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák figyelem! Most egy különleges lehetőséget kínálunk: 50%-os kedvezménnyel regisztrálhattok a rendezvényünkre! Ne hagyjátok ki ezt a remek alkalmat!
Németországban közel 40 év után először diagnosztizáltak ragadós száj- és körömfájást. A betegséget egy Berlin külvárosában élő vízibivaly-csordában azonosították. Ez a rendkívül termékeny kór elsősorban a párosujjú patásokat, például szarvasmarhákat, sertéseket, juhokat és kecskéket érinti, lázat és szájhólyagokat okozva. Bár az emberre nem jelent veszélyt, a múltban gyakran nagyszabású állatállomány-leölési kampányokat tett szükségessé a terjedés megfékezése érdekében. A német szövetségi mezőgazdasági minisztérium közleménye szerint a betegség megjelenése miatt az ország elveszíti száj- és körömfájástól mentes státuszát. Ennek következtében az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH) előírásai alapján számos állat-egészségügyi bizonyítvány kiadása lehetlenné válik az Európai Unión kívüli exportra vonatkozóan.
Ez azt jelenti, hogy a tej és a tejtermékek, a hús és a húskészítmények, az irhák és bőrök, valamint a vérkészítmények exportálása jelenleg gyakorlatilag lehetetlen.
- olvasható a minisztérium hivatalos nyilatkozatában.
A tárca arra is figyelmeztetett, hogy "feltételezhetően harmadik országok is azonnal tilalmat rendelnek el a Németországból származó ilyen árukra". Cem Oezdemir német mezőgazdasági miniszter hangsúlyozta, hogy a legfontosabb feladat most a betegség továbbterjedésének megakadályozása, ezáltal minimalizálva a mezőgazdasági és élelmiszeripari ágazatra gyakorolt negatív hatásokat. A helyi hatóságok gyorsan reagáltak a helyzetre. Berlin és Brandenburg tartomány illetékesei bejelentették, hogy van napra felfüggesztik a betegséget potenciálisan terjesztő állatok szállítását, amíg folytatódnak a vizsgálatok a kór eredetének felderítésére. A ragadós száj- és körömfájás világszerte elterjedt betegség, rendszeresen előfordul a Közel-Keleten, Afrikában, egyes ázsiai országokban és Dél-Amerikában. Németország esetében azonban ez az első alkalom hosszú idő után, hogy szembe kell néznie a betegség okozta kihívásokkal és annak gazdasági következményeivel.