Tüntetők gyűltek össze az Egyesült Államok Tesla üzletei előtt, hogy kifejezzék elégedetlenségüket Elon Musk kormányzati intézkedéseivel kapcsolatban.


Seattleben, egy Tesla-üzlet előtt provokatív plakátok jelentek meg, amelyek Elon Muskot nácinak titulálják. A fotót Jason Redmond készítette, és jól tükrözi a társadalmi és politikai feszültségeket, amelyek a technológiai ipar és a közélet határvonalán bontakoznak ki.

Tüntetők vonultak a Tesla üzletek elé az Egyesült Államokban, miután az Elon Musk irányítása alatt álló kormányzati hatékonysági szervezet bejelentette a minisztériumi kiadások csökkentését. A bejelentés részeként a költségek mérséklése érdekében leépítések is várhatóak, ami aggasztóan érinti a közszolgáltatásokat.

A tüntetők csoportjai több tucat városban, köztük New Yorkban, Seattle-ben, Kansas City-ben és Kaliforniában, a Tesla-üzletek elé vonultak, hogy kifejezzék aggodalmukat. A demonstráció célja az volt, hogy rávilágítson Elon Musk és Donald Trump radikális programja közötti szoros kapcsolat jelentette komoly kockázatokra. A résztvevők plakátjaikon Muskot és a Trump-adminisztrációt nácinak titulálták, ami valószínűleg válaszként érkezett Musk nemrégiben tett látogatására a német szélsőjobboldal rendezvényén, ahol szélsőséges nézeteit fejtette ki.

Miután Donald Trump győzelmet aratott az elnöki választásokon, megalapította a kormányzati hatékonyság növelésére irányuló intézményt, amelynek neve Doge lett – ezt a nevet egy népszerű internetes kutyamémről, valamint a digitális valutáról kapta. A Doge célja között szerepelt a kormányhivatalok gyors felszámolása, ami egy tömeges kirúgáshullámot indított el az Egyesült Államok területén. Ennek keretében például az amerikai nukleáris biztonsági személyzet egy részét is elbocsátották, ám később, amikor rájöttek, hogy elengedhetetlen a hadsereg atomfegyvereinek felügyeletét ellátó szakemberek megtartása, kezdeményezték a visszavételüket. Az amerikai kormányzat nemrégiben bejelentett "radikális reformjáról" részletesebben is írtunk.

Musk politikai aktivitása komoly aggodalmakat keltett a Tesla befektetői és tulajdonosai körében. Sheryl Crow, az amerikai énekesnő is reagált a helyzetre, és úgy döntött, eladja a Tesláját, hogy támogatást nyújtson egy közszolgálati rádiónak. "A szüleim mindig azt mondták, hogy azokkal az emberekkel leszel egyformább, akikkel időt töltesz" - fogalmazott. "Elérkezik az a pillanat, amikor meg kell határoznod, hogy kinek az értékrendjéhez szeretnél igazodni. Viszlát, Tesla!" A Tesla eladásai drámai módon csökkentek az idei januárra, de még nem tisztázott, hogy mennyire járult hozzá ehhez Musk politikai szerepvállalása.

Related posts