Félelmetes látvány! Ez került napvilágra a Keleti-főcsatorna mélyéről! A horgászok is csak találgathatnak, mi történhetett... - nézd meg a képet!

Senki sem mer hozzányúlni, annyira rémisztő, ami a Keleti-főcsatorna mélyéről került elő. Néhányan felfedezték, hogy egy hatalmas mohaállatról van szó, amelyet az egyik horgász "sikeresen" kiemelt a vízből.
A Keleti-főcsatorna vize mindig is titkokat rejtett, de legutóbb egy különös felfedezés borzolta a kedélyeket. Egy horgász, aki éppen a napját töltötte a vízparton, egy igazán szokatlan élőlényre bukkant. Az általa kifogott lény annyira érdekes volt, hogy képet készített róla, majd a Keleti-főcsatorna horgászai Facebook-csoportba posztolta, kíváncsian érdeklődve: "Szerintetek mi ez?" A bejegyzés gyorsan felkeltette a csoporttagok figyelmét, és a kommentek között igazi kreativitás bontakozott ki. "Egy alien tojás, csak még nem érett meg!" – írta az egyik felhasználó, míg egy másik viccesen megjegyezte, hogy talán egy kovászos uborka, ami életre kelt. A válaszok között akadtak komolyabb hangvételűek is, és végül a rejtélyt sikerült megfejteni: a horgász által kifogott különlegesség nem más volt, mint egy óriás mohaállat! Ki gondolta volna, hogy a Keleti-főcsatorna ilyen különleges élőlényeket is rejthet?
A Keleti-főcsatorna mélyén egy lenyűgöző óriás mohaállat rejtőzik, amely különleges élőhelyének titokzatos világában szeli a vizet. E különleges lény a természet csodája, hiszen hatalmas mérete és lenyűgöző zöld szőrzete tökéletesen illeszkedik a környezetéhez. A mohaállat nem csupán a víz alatti élővilág jellemzője, hanem a helyi ökoszisztéma egyedülálló képviselője is, amely a csatorna biológiai sokféleségét gazdagítja. Szerencsés látogatók számára, akik felfedezik a csatorna rejtett zugait, ez a lenyűgöző lény felejthetetlen élményt nyújt, miközben a természet csodáit csodálják.
A mohaállatok törzse lenyűgöző sokféleséggel büszkélkedhet, hiszen körülbelül 5000 különböző faj képviselteti magát. E fajok többsége a tengerek mélyén él, azonban a szárazföldi vizekben is megtalálhatók, hiszen hazánkban is él 8 édesvízi faj, amelyek közül az egyik különösen figyelemre méltó. Ez az óriás mohaállat, amelyet 2011-ben a Ráckevei Duna-ág alsó szakaszán írtak le, nemrégiben a Tisza-tóban is felfedezésre került. További érdekességeket a www.tiszaelovilaga.hu weboldalon találhatunk.
Az alábbiakban bemutatott élőlények különlegessége, hogy mindegyik hímnős, ami azt jelenti, hogy egyedülálló módon képesek mindkét nem ivarsejtjeit előállítani. Az ivarsejtek nem különálló ivarszervekben fejlődnek, hanem a testüreg falában keletkeznek. A telepek növekedése ivartalan úton, az egyedek bimbózásával valósul meg. Ennek során fiatal példányok alakulnak ki, amelyek rendkívül gyorsan hasonlóvá válnak az anyához, ezzel hozzájárulva a telep folyamatos fejlődéséhez. Amennyiben a víz hőmérséklete 12-13 °C alá csökken, a telepek szétesnek, és a tömegesen kiszabaduló belső bimbó sejtek hibernált állapotba kerülnek, így átvészelve a hideg időszakot. Az egyedek szegélyén körkörös gyűrű található, amely mellett 14-16 merev, sugarasan elágazó fonál helyezkedik el, végükön horoggal ellátva.